pisanie tekstów praca

Copywriting czyli sposób na zarabianie w domu

Copywriting jest to pisanie tekstów oraz sloganów reklamowych, które następnie można sprzedać potencjalnym odbiorcom. Odbiorcami tymi mogą być twórcy różnego rodzaju reklam, broszurek, ulotek, stron internetowych, katalogów itp. Jednak dość często pisane przez Copywriterów teksty trafiają na tematyczne strony internetowe lub blogi, co zobowiązuję twórców tych tekstów do tego aby były one ciekawe, oraz pozycjonowane.

Copywriting a pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest to pisanie danego tekstu w taki sposób aby mógł on być łatwo znaleziony przez wyszukiwarkę internetową. Należy w tym celu używać słów kluczy, które osoba szukająca czegoś w internecie wpisze w wyszukiwarkę.
Copywriting jest sposobem na zarobienie pieniędzy nie wychodząc z domu. Dla początkujących Copywritterów najlepsze są serwisy pośredniczące w transakcjach kupna i sprzedaży tekstów. Jednak jeśli myśli się o poważniejszych zarobkach należy nawiązać współpracę z jakąś instytucją zajmującą się tworzeniem reklam, lub z kimś kto posiada swoją stronę internetową bądź bloga.
Podstawą do napisania tekstu który ma być sprzedany jest znalezienie tematu na który będziemy pisać, a pisać możemy na każdy temat jaki nam tyko przyjdzie do głowy. Jednak według statystyk najlepiej sprzedają się testy pisane na tematy związane z biznesem, ekonomią, finansami i bankowością.
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą przy komputerze, bez wychodzenia z domu to Copywriting jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wymagania to tylko dostęp do internetu, oraz Twoje zaangażowanie i chęci do pracy.