agencja reklamowa

Filmy promocyjne – produkcja

Stworzenie ciekawego i przyciągającego uwagę materiału promocyjnego w formie audiowizualnej nie jest sprawą łatwą. Dlatego wiele przedsiębiorstw zleca stworzenie takiej reklamy agencjom reklamowym. Filmy promocyjne – produkcja będzie wtedy o wiele łatwiejsza.

Najważniejszy jest scenariusz – bez odpowiednich pomysłów film nie przyciągnie uwagi, nawet jeśli zostanie wykonany w pełni profesjonalni. Dlatego w każdej agencji reklamowej pracują copywriterzy, którzy dysponują dużym zasobem unikalnych idei. Opracowanie profesjonalnego scenariusza przeważnie zajmuje kilka dni. Gdy tylko będzie gotowy, przedstawia się go klientowi – może on nanieść poprawki. W przypadku, gdy projekt zostanie przyjęty bez zarzutu, przystępuje się do realizacji.

Filmy promocyjne ważnym elementem reklamy

W zależności od ilości koniecznych ujęć, ustala się liczbę dni zdjęciowych. Przeważnie wszystkie sceny można nagrać w dwa dni, jednakże czasami warunki pogodowe mogą uniemożliwić nagranie ciekawych ujęć w plenerze. Istotne jest, że wiele agencji reklamowych dysponuje odpowiednią przestrzenią, która umożliwia realizację zdjęć w studiu. Ponadto czasami zdarzają się sytuacje, kiedy niezbędne jest zatrudnienie większej ilości statystów oraz dobór znanych aktorów. W takich wypadkach realizacja filmu może się nieznacznie przedłużyć.
Kolejnym etapem produkcji filmu jest montaż. Dźwięk powinien zostać idealnie dopasowany do nagranej sceny. Duże znaczenie ma wybór stosownego tła muzycznego – szczególnie cenionym rozwiązaniem jest użycie utworu muzycznego, który jest „na czasie”. Filmy promocyjne – produkcja nie jest sprawą łatwą, jednakże profesjonaliści z agencji reklamowej bardzo szybko poradzą sobie z kompleksową realizacją ciekawego materiału filmowego. Klient nabywa pełnię praw do wyprodukowanego materiału. Może go wykorzystywać zarówno w telewizji, jak i na stronach internetowych oraz w innych przestrzeniach reklamowych.