tanie pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron – czy jest trudne?

Czy pozycjonowanie stron internetowych jest trudne? – takie pytanie pojawia się u wielu osób, które dopiero co zaczęły przygodę z pozycjonowaniem stron. Odpowiedź jest banalnie prosta: nie jest i każdy może spróbować w tym sił, a całą tą umiejętność można nawet skrócić do stwierdzenia “pozycjonowanie to tylko i wyłącznie zdobywanie linków” – co jednak jest dosyć ryzykowne.

Pozycjonowanie stron – co musisz wiedzieć?

Ważne jednak jest to, że wiedza, którą tutaj musimy zdobyć nie jest raczej specjalistyczna, a bardziej należy nastawić się na cierpliwość i duże ilość wolnego czasu. Oczywiście pozycjonując strony możemy otrzeć się o takie dziedziny jak programowanie, najlepszym przykładem tego są wyrażenia regularne. Lecz nie ma się co bać, jest dużo poradników na ten temat, a jeśli nie będziemy potrafili tego zrobić to zawsze można poprosić innych o pomoc.

W kwestii wiedzy to akurat możemy zacząć od polskiego forum (PiO) i blogów. Jeżeli znamy język angielski to dodatkowo możemy przeczytać angielskie blogi, na których jest cała masa wiedzy w porównaniu z blogami w Polsce. Za to odradzam wszelkiego rodzaju książki o pozycjonowaniu – cała wiedza jaka tam jest zgromadzona jest zazwyczaj dostępna za darmo w internecie. Jedyna różnica to taka, że w książce mamy wszystko ułożone w jednym miejscu, a w internecie wszystko jest rozsiane po blogach i forach – jednak dla chcącego nic trudnego.

Na sam początek zabawy z pozycjonowaniem polecam stworzenie małej strony na dosyć łatwe frazy. Na niej najłatwiej nauczymy się pozycjonować strony i na pewno się nie zniechęcimy bo efekty będą szybko widoczne – co akurat nie zawsze jest możliwe, szczególnie przy średnich i ciężkich frazach.